Koningin MAxima opent gebouw

Koningin Máxima opent nieuw Zoogdierengebouw van Stichting AAP

Een bijzondere dag: vandaag heeft koningin Máxima het nieuwe Zoogdierengebouw van Stichting AAP officieel geopend! Met dit duurzame gebouw zet AAP een belangrijke stap in de opvang van kleine exotische zoogdieren. Dankzij slimme klimaatregeling en flexibele verblijven kunnen we nu nóg beter voor deze dieren zorgen. Ook zijn we met het nieuwe gebouw goed voorbereid op de toekomst. We verwachten namelijk dat de vraag naar gespecialiseerde opvangruimte nog vele jaren hoog zal blijven.

Tot nu toe werden de kleine zoogdieren bij AAP opgevangen in een oude kas. Deze kas was na ruim 30 jaar intensief gebruik echter toe aan vervanging en voldeed niet meer aan de eisen van deze tijd. Daarom hebben we de afgelopen periode hard gewerkt aan een modern en toekomstbestendig gebouw. Dat is nu dus klaar voor gebruik én feestelijk geopend door koningin Máxima.
Koningin Máxima met AAP-directeur Erik Peeters.

Warm welkom

Koningin Máxima arriveerde om 11.00 uur op het terrein van ons opvangcentrum in Almere, samen met de Commissaris van de Koning Arjen Gerritsen en de burgemeester van Almere Hein van der Loo.

Na een warm welkom door directeur Erik Peeters, hoofd opvang & rehabilitatie Eva Schippers, AAP-medewerkers, een groep donateurs en andere genodigden, werden de koningin en haar gezelschap ontvangen in ons bezoekerscentrum de Leeuw.

Na speeches van Erik Peeters en Eva Schippers verplaatste het gezelschap zich naar het nieuwe Zoogdierengebouw. Onder grote belangstelling van pers en genodigden vond hier de feestelijke openingshandeling plaats. Met een druk op de knop viel een gordijn weg voor de gevel, waarmee de koningin het Zoogdierengebouw officieel opende.
Koningin Máxima op weg naar het Zoogdierengebouw.
Koningin Máxima drukt op de knop.
Met een druk op de knop...
Het nieuwe Zoogdierengebouw is geopend.
...is het nieuwe Zoogdierengebouw officieel geopend!
Rondleiding
Na de opening kreeg de koningin een rondleiding door het nieuwe gebouw. We lieten haar onder andere de verschillende op maat gemaakte verblijven zien en vertelden de bijzondere verhalen van de dieren die we hier opvangen, zoals dat van suikereekhoorn Draco. Hij leefde samen met acht soortgenoten in een kleine kooi onder een trapkast. In het nieuwe Zoogdierengebouw verblijft hij in een verblijf dat speciaal is afgestemd op zijn natuurlijke gedrag en behoeftes. Zo slapen suikereekhoorns bijvoorbeeld dicht tegen elkaar aan in hangmatten en bewegen ze via boomstammen, omdat ze in het wild nooit op de grond komen.

Voor iedere diersoort, van wilde katachtige tot ringstaartmaki en rolstaartbeer, is er een verblijf op maat. Ook is er een speciale ruimte voor degoes, die extra gevoelig zijn voor tocht en snel gezondheidsproblemen krijgen.
Koningin Máxima krijgt een rondleiding door het Zoogdierengebouw.

Koninklijke mijlpaal

De opening van het nieuwe Zoogdierengebouw door koningin Máxima is een belangrijke mijlpaal voor AAP:

''AAP zet zich dagelijks met veel toewijding in om exotische zoogdieren te beschermen tegen leed. De aanwezigheid van koningin Máxima zet ons werk op een bijzondere manier in de schijnwerpers. We zijn dan ook enorm trots en dankbaar voor haar komst.''

Koningin Máxima met AAP-directeur Erik Peeters en hoofd opvang en rehabilitatie Eva Schippers.
Gesprekken over het werk van AAP
Na afloop van de rondleiding nam koningin Máxima deel aan rondetafelgesprekken met een aantal AAP-medewerkers, waaronder dierverzorgers, een dierenarts, gedragsbioloog, vrijwilligers en reddingscoördinatoren. De koningin toonde veel belangstelling in de verhalen en in de expertise van AAP.

Tot slot werd er een mooie groepsfoto gemaakt met koningin Máxima en alle genodigden, waarna de koningin, de Commissaris van de Koningin en burgemeester weer vertrokken.
Tijdens de rondetafelgesprekken luistert koningin Máxima aandachtig naar de verhalen van AAP-medewerkers.
Toekomst

De eerste dieren hebben hun intrek in het nieuwe gebouw inmiddels al genomen, en binnenkort zullen we hier nog veel meer dieren worden opvangen. Het nieuwe gebouw maakt het mogelijk om deze dieren de allerbeste zorg te geven. Nu, en in de toekomst.

Namens iedereen bij AAP willen we koningin Máxima graag nogmaals hartelijk bedanken voor aanwezigheid!

Wil je met eigen ogen zien hoe het nieuwe Zoogdierengebouw eruitziet? Meld je dan aan voor een rondleiding over ons terrein.

Overige berichten