Een tweede Piep...


Actueel - Nieuws  |  donderdag, 23 juli 2009

Toen lampongaap Piep, die jaren als huisdier was gehouden, bij AAP in quarantaine kwam, dachten we dat we zelden een dier hadden gezien waaraan de nadelige gevolgen van het leven in een huiskamer zo duidelijk zichtbaar waren. Haar armen, benen en heupen waren vergroeid door te kleine huisvesting en gebrek aan beweging. Amper een half jaar later krijgen we een kopie van Piep, genaamd Philippine.

Deze ongeveer 30-jarige vrouwelijke lampongaap woonde vanaf haar vroegste jeugd bij een Duitse particulier, die weliswaar van haar hield maar er geen idee van had hoeveel ruimte een volwassen lampongaap nodig heeft… Begin dit jaar werd Philippine dan ook inbeslaggenomen op grond van de wet op aantasting van dierenwelzijn. Zoo Saarbrücken nam Philippine liefdevol op - zelfs in hun quarantaine was ze groter gehuisvest dan ooit eerder in haar leven! Haar stereotiepe gedrag nam zelfs iets af.

 

Verstijfde wervelkolom

Toen Philippine bij ons onderzocht werd, bleek waarom ze zich zo vreemd bewoog. Haar onderlichaam was vergroeid doordat ze jaren achtereen in dezelfde houding had gezeten. Haar wervelkolom was verstijfd, waardoor ze die waarschijnlijk nooit meer kan strekken.

Eigenaardigheden

Natuurlijk is het toeval dat wij Philippine krijgen nét nadat Piep, met ongeveer dezelfde lichamelijke problemen, de quarantaine heeft verlaten. Het zou mooi zijn als de twee bejaarde en gehandicapte dames elkaar aardig genoeg vinden om samen door het leven te gaan… Maar apen hebben zo hun eigenaardigheden. Wat je ook bedenkt, ze doen liefst iets anders!