Een nieuwe toekomst


Actueel - Nieuws  |  zaterdag, 17 april 2010

Binnen amper een maand hebben tien dieren de Zoogdierafdeling verruild voor een nieuw, permanent adres!

De twee witoorpenseelaapjes Ibero en Cerrada verhuisden naar de Duitse dierentuin Metelen Zoo, een park met een enthousiaste (Nederlandse) eigenaar die AAP's werk erg waardeert. In 2007 hadden er al tien wasberen van AAP een fijn thuis gevonden en in 2009 kregen de twee neusberen Ben en Boody er een verblijf van 1000 m2 plus het gezelschap van vier vrouwtjes. Ibero en Cerrada krijgen in Metelen een heerlijk verblijf voor zichzelf.

Het Belgische park Bellewaerde, ook een oude bekende van AAP, ontving gastvrij een drietal neusberen: het mannetje Yahzi en de vrouwtjes Hopi en Unita. De laatste leefde jarenlang in een donkere loods, in een stapelkooi boven haar maatje Ben... De dieren konden elkaar horen en ruiken maar geen contact maken. Hopi en Yahzi werden, apart van elkaar, loslopend in België aangetroffen. Na een moeizame start zijn de drie dieren een leuk clubje gaan vormen, zodat we ze met een gerust hart laten gaan.

Heerlijk leven

De spectaculairste herplaatsing betreft het groepje groene meerkatten van leider Rocky. Samen met zijn groepsgenoten, waaronder het geliefde adoptiedier Cookie, mag hij een prachtig natuurgebied in Malawi gaan bewonen. Enkele jaren geleden bracht AAP al drie witkeelmeerkatten naar het opvangcentrum annex reservaat Lilongwe Wildlife Centre in deze Afrikaanse staat. Nu is de beurt aan de groep van Rocky om een (semi)vrij leven te krijgen op hun continent van oorsprong!